Grody Czerwieńskie
  • Koci
    Kościół Parafialny

Zapaśnicy na fali

zapaśnicy na faliZ dwoma medalami wracają młodzi tyszowianie z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Strefy C w Zapasach w Stylu Wolnym. Podczas zawodów, które odbyły się w miniony weekend w Połańcu, podopieczni trenera Daniela Chwastka wywalczyli złoto i srebro.

W turnieju z udziałem prawie 100 zawodników z województw: lubelskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego, na najwyższym stopniu podium stanął Jakub Flak, który walczył w kategorii wagowej do 44 kilogramów. Tytuł wicemistrza w kategorii do 41 kilogramów zdobył Kewin Materna. Na piątym miejscu w kategorii do 38 kilogramów został sklasyfikowany Mateusz Kułaj, który miał szansę na lepszy start, gdyby nie problemy zdrowotne.

Udany weekend zapaśników

zapaśnicy na podiumZ trzema medalami wracają młodzi tyszowianie z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Strefy C w Zapasach Klasycznych. Podczas zawodów, które odbyły się w Nowinach koło Kielc podopieczni trenera Daniela Chwastka wywalczyli dwa złote krążki i jeden brązowy.

W turnieju wzięło udział prawie 150 zawodników z województw lubelskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Na najwyższym stopniu podium stanęli - w kategorii wagowej do 41 kilogramów Kewin Materna oraz walczący w kategorii do 44 kilogramów Jakub Flak. Medalową trójkę uzupełnia Mateusz Kułaj, który w kategorii do 38 kilogramów zdobył brąz.

Mistrzowie Polski z Tyszowiec

SumoDwa tytuły mistrzów Polski i dwa medale. To dorobek młodych sumoków z Tyszowiec na Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodziczek w Kobylinie. Podczas zawodów w Wielkopolsce, które odbyły się w miniony weekend, na najwyższym stopniu podium stanęli Kewin Materna i Jakub Flak.

Pierwszy startował w kategorii wagowej do 40 kilogramów, natomiast Jakub Flak okazał się bezkonkurencyjny w kategorii do 45 kilogramów.

Tytuł wicemistrza kraju zdobył jeszcze w kategorii do 35 kilogramów Mateusz Kułaj, a brązowy krążek dołożył Jakub Jóźwiak, walczący w kategorii do 70 kilogramów. Udanie zaprezentowała się również Małgorzata Muca, która wprawdzie nie stanęła na podium, ale w kategorii plus 65 była piąta.

Zapaśnicy z medalami na początek sezonu

ZapasyUdany start na inaugurację nowego sezonu mają za sobą młodzi zapaśnicy Miejskiego Klubu Sportowego „Pogoń” Tyszowce. W miniony weekend wzięli udział w Memoriale Edyty Smolińskiej i Grzegorza Miszty w Łukowie, skąd przywieźli pięć medali.

Zdobycie czterech srebrnych i jednego brązowego to dobry wynik, biorąc pod uwagę choćby fakt, że w zawodach walczyli nie tylko zawodnicy z województwa lubelskiego, ale również gościnnie kluby z Białegostoku i Siedlec oraz z Białorusi i Ukrainy.

Na drugim stopniu podium stanęli: Mateusz Kułaj w kategorii wagowej do 38 kilogramów, Jakub Flak w kategorii do 48 kilogramów, Jakub Jóźwiak w kategorii do 75 kilogramów i Małgorzata Muca w kategorii do 66 kilogramów. Jedyny brązowy medal wywalczył Kewin Materna, który startował w kategorii do 41 kilogramów.

Trener "Pogoni" Daniel Chwastek podkreśla, że turniej w Łukowie to pierwszy start jego podopiecznych po wakacyjnej przerwie. - Zawodnicy walczyli na swoim poziomie jednak popełnili kilka błędów, które będziemy korygować na najbliższych treningach - mówi szkoleniowiec "Pogoni".

Sukces sportowców na Igrzyskach wojewódzkich LZS

Mistrzynie województwa w przeciąganiu linyGmina Tyszowce kolejny raz okazała się najlepsza na Wojewódzkich Igrzyskach Rekreacyjno-Sportowych LZS. Podczas zawodów, które odbyły się w niedzielę 29 lipca w Krzywdzie wyprzedziła reprezentację Gminy Ulhówek w powiecie tomaszowskim i Sitno w powicie zamojskim. Poziom najlepszych zespołów był bardzo wyrównany i choć w poprzednich latach wielokrotnie stawaliśmy na podium nie liczyliśmy na taki sukces. Najlepiej, zresztą nie pierwszy raz, wypadły nasze panie, które były bezkonkurencyjne w przeciąganiu liny i będą reprezentować Lubelszczyznę na zawodach krajowych - relacjonuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową burmistrz Tyszowiec Mariusz Zając.

On sam był w zespole, który rywalizował w sztafecie samorządowców, a towarzyszyli mu zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Tyszowcach Wojciech Baj i członek LZS Radosław Leja.